Az alternatív megoldások megtalálásában mindig jó volt magyar, s erre a tavalyi elképesztő inflációs környezetben szükség is volt. Az elektronikai cikkek, a bútorok és a ruházati termékek fogyasztása jelentősen visszaesett, jelenleg pedig a TEMU borzolja az online és az offline kereskedők idegeit, de az öltözködés nem tartozik a luxuskiadások közé. Köszönhető ez azoknak a turkálóknak, amelyek szinte minden nagyobb városban megtalálhatók.
Újra divatos a használt ruha vásárlás!
Nevezhetjük second hand shopoknak őket, de a legtöbben még emlékezünk a 90-es években megindult turkáló-fellendülésre. Azóta is hatalmas népszerűségnek örvend a használt ruha vásárlás, s a mai kor embere már nemcsak a kedvező árak miatt teszi le a voksot a turizás mellett. A ruhaipar a legtöbb szemetet termelő iparág, ráadásul a tisztavíz igénye is jelentős. Tudtad, hogy egyetlen pamut pólóhoz 2700 liter vízre van szükség? Pedig így van!
Fast fashion helyett turi!
Az ökológiai lábnyom csökkentése mellett az egyedi szettek összeállítása iránti igény is befolyásolja azt, hogy ki dönt a gyakran lehúzott fast fashion márkák mellett, és ki hozza ki olcsón, kiváló minőségben a ruhabeszerzést. A használt ruha vásárlás trend, ezt pedig a vonatkozó üzletek nyilvánvalóan meglovagolják. Hol vannak már kellemetlen szagú, leginkább a nagyi korabeli cuccokat áruló turkálók! A válogatott, vállfás, tisztított ruhaneműk igényes környezetben elérhetők, de természetesen máig ellátogathatsz olyan turikba, ahol a hagyományos turkáló-élményt is megkaphatod a maga kincskeresés-jellegével.
Igényes megjelenés használt ruhaboltból? Igeeen!
A használt ruha vásárlás ugyanis sokkal több mint spórolás és a fenntarthatóságért vívott küzdelem egyik alappillére. Ha időd engedi, igazi élmény lehet beszabadulni néhány ilyen üzletbe. Korántsem biztos, hogy a tényleges névvel rendelkező turkálókban találod meg új kedvenceid! Sokszor az eldugott kis üzletek is elképesztő kínálattal várják az elszánt vadászokat. Természetesen nem mehetünk el a dolog anyagi vonzata mellett sem. Míg egy szövetkabátot vagy például pulóvert súlyos tízezrekért vásárolhatsz meg egy-egy márka kínálatában, addig a használt ruha piacon ezekhez 500-1500 forintos egységáron is hozzájuthatsz. Ha valamin, akkor az öltözködésen biztosan lehet spórolni, méghozzá úgy, hogy annak az igényesség sem látja kárát.